Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Jacek Małek najlepszy w plastycznym konkursie regionalistycznym!

26-05-2013

   Dwójka naszych czwartoklasistów – JACEK MAŁEK i MAŁGORZATA RUSINOWSKA z klasy IV C - wzięła udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ziemi Śląskiej „Moja Ty Ziemio Rodzima…”, który odbył się w Rybniku – Boguszowicach. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali w dwóch kategoriach: konkurs wiedzy (test) oraz konkurs plastyczny. Nasi debiutanci dobrze zaprezentowali się w rywalizacji dla pasjonatów wiedzy o Śląsku, a miłą niespodzianką było zwycięstwo Jacka w konkursie na pracę plastyczną!

Nasi reprezentanci w drodze na konkurs udali się do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Bohaterskich Harcerzy Rybnika – Chwałowic (placówka, w której lekcje historii prowadzi - podobnie jak u nas - p. Robert Furtak), gdzie poznali zawodników z „Trzynastki”, ale także odwiedzili Muzeum Szkolne. Po obejrzeniu ekspozycji cała grupa pojechała do Rybnika – Boguszowic. Tutaj wszyscy uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie dość obszernego (do zdobycia było 140 punktów!) i trudnego testu. Reprezentanci „Dwójki” nie znaleźli miejsca na podium, ale na pewno udział w rywalizacji stanowił doskonałe „przetarcie” przed kolejnymi edycjami konkursu. Warto przypomnieć, że naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV, a więc ewentualne sukcesy jeszcze przed nimi.

            Nie udało się wygrać w konkursie wiedzowym, ale album na temat „Moje podróże po Śląsku” przygotowany przez Jacka Małka został uznany za najlepszą pracę plastyczną. Dzięki temu nasz reprezentant odebrał pierwszą nagrodę w tej kategorii! Serdecznie gratulujemy!!!

            Warto nadmienić, że podczas konkursu mieliśmy jeszcze innego swojego reprezentanta. Oprawę artystyczną przygotowały tutaj bowiem dzieci z OPP „Przygoda”, a wśród występujących tancerzy znalazł się nasz uczeń z klasy VI C, Łukasz Mazurek. Widać więc, że bez ludzi z „Dwójki” żadna ciekawa i fajna impreza odbyć się nie może!

 

                        

Użytkownicy Online: 2
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl