Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Klasa IV A na wycieczce w Beskidach

25-05-2014 - E.Ostrowska
20 maja br. uczniowie klasy IV A wybrali się na wycieczkę w okolice Bielska – Białej i Szczyrku.

           Większość dnia dzieci spędziły na trasie spaceru po górskich szlakach, ale była również okazja, aby poszaleć na torze saneczkowym czy zaliczyć wjazd kolejką linową na Szyndzielnię.

            Nasi czwartoklasiści wybrali się na wspomnianą eskapadę wraz z uczniami klasy IV C z sąsiadującej z naszą placówką SP 34. Wspólny wyjazd okazał się „strzałem w dziesiątkę”! Ciekawy plan dnia, wspaniała pogoda, a do tego niespodzianki (choćby możliwość obejrzenia treningu skoczków narciarskich na obiekcie „Skalite” w Szczyrku) spowodowały, że nie było czasu na nudę, a uśmiechy na twarzach uczestników wyjazdu oraz komentarze po powrocie były  najlepszym dowodem na fakt, że wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych!

            Pierwszym elementem wycieczki był krótki spacer do dolnej stacji kolejki linowej na górze Szyndzielnia. Tutaj wsiedliśmy do specjalnych wagoników i dostaliśmy się w pobliże schroniska nieopodal szczytu. Po krótkiej przerwie (wykorzystanej choćby na zakup pamiątek) podeszliśmy do schroniska, gdzie była okazja posilić się przed dalszym marszem. Kolejny etap to kilkukilometrowy spacer w okolice schroniska na Dębowcu, gdzie zatrzymaliśmy się na dłużej. Powodem była wizyta na miejscowym torze saneczkowym, na którym dzieci miały okazję pojeździć. Zabawy i radości było bez liku, a wielu stwierdziło, że musi w to miejsce wrócić w najbliższej przyszłości!

            Po powrocie do autokaru ekipa  udała się w drogę, która prowadziła do Szczyrku. Tutaj była okazja do spaceru nowoczesnym pasażem wzdłuż rzeki Żylicy, a w okolicy kompleksu skoczni narciarskich „Skalite” zatrzymaliśmy się na dłużej. Powodem była możliwość obejrzenia treningu miejscowych zawodników, co – dla wielu uczestników wycieczki – stanowiło pierwszą okazję, aby obejrzeć skoki na żywo. Trzeba przyznać, że wyglądało to niesamowicie! Pod koniec wizyty w Szczyrku udaliśmy się w okolice miejscowego centrum, gdzie - z racji słonecznej pogody i wysokiej temperatury – bardzo dużą popularnością wśród wycieczkowiczów cieszyły się zabawy przy fontannie. W końcu cała grupa udała się w drogę powrotną do Rybnika, gdzie późnym popołudniem zakończono imprezę. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i radośni, uczestnicy wycieczki udali się do domów.

            Wychowawca klasy IV A, p. Robert Furtak, dziękuje wszystkim uczniom za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu, a p. Wiesławowi Zieleźnemu za pomoc w organizacji wycieczki. Osobne podziękowania skierowane są również do dzieci z SP 34 oraz ich opiekuna, p. Marcina Troszki. Być może jeszcze kiedyś wybierzemy się na wspólny wyjazd…

 

 

Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl