Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Byliśmy na konkursie o patronie Rybnika

17-06-2014 - E.Ostrowska
13 czerwca br. odbył się II Międzyszkolny Konkurs „Święty Antoni – Patron Rybnika”.

    Młodzi znawcy biografii św. Antoniego Padewskiego oraz dziejów naszej Bazyliki spotkali się po raz kolejny, aby zmierzyć się z rówieśnikami. Naszym reprezentantom nie udało się co prawda znaleźć na podium, ale byliśmy obecni wśród uczestników, co i tak jest powodem do zadowolenia ze względu na małe zainteresowanie wśród okolicznych szkół... My nigdy nie „odpuszczamy”!

    Na konkurs udali się zeszłoroczni uczestnicy: ANNA SKIBA (kl. V B) i ŁUKASZ MIKA (kl. VI A). Po obiecującym występie ostatnim razem (Łukasz osiągnął wtedy drugi rezultat startując niejako poza konkursem) w tym roku mieliśmy nadzieję na wysokie miejsca, ale nasi rówieśnicy z innych szkół okazali się po prostu lepsi (świetnie spisały się dziewczynki z SP 12 w Rybniku, które zajęły pierwsze dwie lokaty). Warto nadmienić, że zainteresowanie konkurem – oprócz nielicznych rybnickich placówek -  wykazały również szkoły z Radlina czy Lysek.

    Ania oraz Łukasz godnie zaprezentowali ZSzP nr 10, a w przyszłym roku szkolnym stworzona zostanie grupa uczniów, która w formie projektu zajmie się zgłębianiem wiedzy na temat patrona miasta Rybnika. Jednym z ważnych elementów będzie gruntowne poznanie postaci św. Antoniego z Padwy, a także dziejów kultu tego świętego. Postaramy się pogłębić również wiedzę na temat naszego „Antoniczka”. Dzięki temu jeszcze lepiej przygotujemy się również do rywalizacji na konkursie, który znowu zostanie zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika. „Do trzech razy sztuka!” – tak mówi popularne przysłowie, a więc postaramy się za rok mocno utrudnić życie naszym „rywalom”!

     Nasz nauczyciel historii, p. Robert Furtak, pragnie podziękować dwojgu naszym reprezentantom za poświęcenie czasu i pracę włożoną w przygotowania do konkursu. Jednocześnie wszystkich chętnych zaprasza do udziału już w kolejnym roku szkolnym!


 
Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl