Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

„Biało – czerwony dzień” w naszej szkole

07-11-2014 - E.Ostrowska
W piątek, 7 listopada (ostatni dzień zajęć przed Świętem Niepodległości), na terenie naszej szkoły królowały biało – czerwone barwy.

           Wszystko za sprawą działań Samorządu Uczniowskiego, którego członkowie zaprosili do kolejnej akcji. Tym razem celem było przypomnienie o czekającym nas najważniejszym święcie państwowym w kalendarzu.

            Do „biało - czerwonego dnia” szykowaliśmy się jednak cały tydzień. Już w poniedziałek i środę dziewczyny z klasy V B (pomysłodawczyną happeningu była Nikola Mazgaj) „przepytywały” kolegów i koleżanki z tematyki związanej z rocznicą powrotu Polski na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Niektórzy uczniowie – po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie – otrzymywali słodką „nagrodę” w postaci cukierka. Apogeum akcji nastąpiło w piątek. Pomysłodawczynie zdecydowały, że słodyczami nagradzani będą Ci, którzy będą ubrani na biało – czerwono. Na korytarzach można było spotkać wiele takich osób, a więc dość spora ilość cukierków została rozdana dzieciom, które swoim ubiorem przypominały wszystkim, jak wyglądają barwy naszej narodowej flagi.

            Po przygotowaniu okolicznościowych gazetek we wszystkich klasach i ogłoszeniu „biało – czerwonego” dnia przez Samorząd Uczniowski nadszedł czas na świętowanie w gronie najbliższych w dniu 11 listopada. Pierwszy dzień nauki po długim weekendzie będzie również czasem, gdy uczniowie starszych klas zostaną zaproszeni na tradycyjny apel. W ten sposób będziemy chcieli podsumować tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

 

 
12

Użytkownicy Online: 2
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl