Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

III miejsce Karoliny Stenzel w konkursie wiedzy o patronie Rybnika

21-06-2015 - E.Ostrowska
12 czerwca br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Rybniku odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu „Święty Antoni – Patron Rybnika”.

            Nasza jedyna reprezentantka – Karolina Stenzel – spisała się bardzo dobrze i zajęła świetną III lokatę!

            W tegorocznej – trzeciej – edycji rywalizacji dla najlepszych znawców naszej „małej Ojczyzny” udział wzięło 11 uczniów z sześciu rybnickich szkół podstawowych. Wszystkie pozostałe reprezentacje liczyły po dwoje dzieci, a naszą szkołę reprezentowała tylko wspomniana już Karolina z klasy VI A. Nasza uczennica spisała się doskonale i w swoim debiutanckim występie zajęła miejsce na podium. Warto nadmienić, że większość uczestników była przynajmniej drugi raz na tym konkursie, a jedna z dziewczynek brała udział już po raz trzeci! Naszej reprezentantce tym bardziej należą się więc brawa.

            Podczas rywalizacji dzieci miały za zadanie rozwiązać test dotyczący postaci św. Antoniego Padewskiego (patron miasta Rybnika) oraz historii naszej Bazyliki. Po godzinnej pracy wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni do zwiedzenia popularnego „Antoniczka”, a była również okazja wejść na wieżę „nowego kościoła” i obejrzeć piękną panoramę naszego miasta. Po krótkiej wycieczce nastąpił moment ogłoszenia wyników. III miejsce Karoliny Stenzel było miłą niespodzianką dla samej uczestniczki, ale i jej opiekuna, p. Roberta Furtaka. Nasza uczennica wspomniała, że był to jej pierwszy konkurs tego typu poza szkołą, a więc tym bardziej gratulujemy! Wykonana praca nie poszła na marne, a - jak podsumowała p. Patrycja Zoremba - Piszczan (organizatorka konkursu) -  wszyscy uczestnicy, bez względu na zajętą lokatę, zasługują na wielkie słowa uznania, bo i tak należą do najlepszych znawców historii Bazyliki św. Antoniego i samej postaci patrona naszego miasta w okolicy. Na pewno wiele w tym prawdy…

            Zdobywając miejsce na podium wspomnianego konkursu, Karolina Stenzel na krótko przed zakończeniem swojej edukacji w naszej szkole dołączyła do grona uczniów, którzy swoją pracą i osiąganymi wynikami w konkursach na zewnątrz, przynoszą chlubę całej społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10. Notka na temat przedzięwzięcia ze zdjęciem (m. in. Karoliny) pojawiła się już w gazecie „Nowiny”, a więc dziękujemy za wspaniałą „promocję” naszej szkoły! Piątek, 12 czerwca 2015, był dla naszej uczennicy na pewno bardzo radosny, bo – poza sukcesem w konkursie o patronie Rybnika – miała okazję bawić się z przyjaciółmi z klas VI na tradycyjnym komersie. Był więc czas na pracę, ale i zabawę!

            Pan Robert Furtak serdecznie gratuluje świetnego wyniku reprezentantce naszej szkoły i już teraz zaprasza chętnych do udziału w kolejnej edycji konkursu „Święty Antoni – Patron Rybnika” w przyszłym roku. Być może zmieni się formuła rywalizacji, bo organizatorzy wspominali o rywalizacji drużynowej w  czwartej edycji imprezy. Od września będziemy więc szykować ekipę naszych reprezentantów. W końcu tradycja zobowiązuje!

 

 
12

Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl