Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14-10-2015 - E.Ostrowska
14 października br. społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10 w Rybniku świętowała doroczny Dzień Edukacji Narodowej

            Okazją była kolejna rocznica utworzenia w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, która to instytucja uchodzi za pierwsze na świecie ministerstwo oświaty. Były więc życzenia, uroczysta akademia, wizyta emerytowanych nauczycieli naszej placówki, no i nagrody dla aktualnie wyróżniających się pedagogów i pracowników „Dwójki”.

             Tradycyjnie uczniowie ZSzP nr 10 przygotowali program artystyczny, na który złożyły się piosenki, pokazy taneczne, utwory poetyckie, a także kilka dowcipów na temat szkolnej rzeczywistości, które przedstawili uczniowie klas VI. Po pokazach przyszła pora na nagrody dla wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji, które wręczała dyrektor szkoły, p. Ewa Jankowska. Najważniejsza osoba  w naszej społeczności zwróciła uwagę na fakt, że cenna jest praca wszystkich nauczycieli, a wyróżnienia przyznawane są tym, którzy w jakiś sposób „pokazali się” w minionym roku szkolnym choćby przez doskonałe osiągnięcia swoich podopiecznych. Wszyscy pamiętamy, że nasza szkoła okazała się najlepsza w Rybniku (!!!) jeśli chodzi o wyniki sprawdzianu szóstoklasisty oraz podczas rywalizacji sportowej w ramach miejskich Igrzysk Szkół Podstawowych! Wszystkich zebranych bardzo ucieszyła wiadomość, że p. Joanna Skiba – pedagog szkolny w SP 2 – została w uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Rybnika! Zebrani na uroczystości gorącymi brawami podziękowali naszej pani pedagog za codzienną pracę z dziećmi, wsparcie dla uczniów, a także ich najbliższych, no i za gotowość do pomocy właściwie w każdej chwili! Gratulujemy raz jeszcze!

            W naszej uroczystości wzięli również udział przedstawiciele Rady Rodziców. Pani Agnieszka Olejnik – Sosnowska (przewodnicząca wspomnianej instytucji) przekazała symboliczne bukiety kwiatów i słodkie niespodzianki dla wszystkich pracowników na ręce dyrekcji szkoły oraz wicedyrektorów do spraw szkoły i przedszkola, a wszyscy zaproszeni goście mieli okazję spróbowania tortu, który został ufundowany przez rodziców i uczniów dla uświetnienia popularnego Dnia Nauczyciela. Poza tym w dniu dzisiejszym poinformowano, że w bieżącym roku zostanie zorganizowany konkurs na najlepszego nauczyciela. Głosowanie uczniów będzie miało miejsce na wiosnę, a wyniki zostaną ogłoszone podczas szkolnego festynu, który jest planowany na pierwszy piątek czerwca. Szykuje się fajna zabawa!

            Na koniec warto podkreślić, że program artystyczny na dzisiejszą uroczystość przygotowali przedstawiciele braci uczniowskiej i szkolnego Samorządu pod kierunkiem pań Katarzyny Tokarczyk i Alicji Klimek, a także opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy!

 

 

Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl