Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Sprawdzian szóstoklasistów za nami

10-04-2016 - E.Ostrowska
5 kwietnia br. uczniowie klas VI A, VI B oraz VI C stanęli przed jednym z najważniejszych zadań, które czekają ich w bieżącym roku szkolnym.

            Tego dnia odbył się sprawdzian szóstoklasisty, który jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

            Nasi najstarsi uczniowie musieli napisać test z języka polskiego oraz matematyki (rozpoczął się o godz. 9.00), a później przystąpili do zadań z języka angielskiego (początek o godz. 11.45). Pierwsze komentarze dzieci po zakończeniu pracy były pozytywne, a mamy nadzieję, że wyniki osiągnięte przez wszystkich szóstoklasistów będą dla nich satysfakcjonujące i zadowolą ich samych, rodziców, no i oczywiście nauczycieli! Do wspomnianego sprawdzianu każdy uczeń szykował się tak naprawdę pracując przez sześć lat, choć w trwającym roku szkolnym najstarszy rocznik miał okazję sprawdzić się choćby w trzech oficjalnych testach próbnych. Na lekcjach języka polskiego i angielskiego oraz matematyki wykonano również wiele ćwiczeń, które miały na celu jak najlepsze przygotowanie tegorocznych szóstoklasistów do czekającego ich sprawdzianu. Na pewno każdy dał sobie radę i wyniki będą takie, na jakie wszyscy oczekują, biorąc pod uwagę możliwości i zdolności każdego dziecka.

            Póki co tegoroczni uczniowie klas VI prawdopodobnie przejdą do historii jako ostatni rocznik absolwentów szkół podstawowych, który kończył naukę na tym etapie edukacyjnym sprawdzianem szóstoklasistów. Życzymy więc, aby uzyskany rezultat pozwolił każdemu dostać się do wymarzonej klasy oraz upragnionego gimnazjum! Przed Wami jeszcze tylko walka o jak najlepsze oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, a potem przyjdzie czas na zasłużone wakacje i letni wypoczynek!

 

 

Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl