Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Apel z okazji Święta Konstytucji

09-05-2016 - E.Ostrowska
5 maja br. odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Konstytucji.

            Poza apektem historycznym była okazja zaprezentowania osiągnięć naszych uczniów, których w ostatnim czasie zanotowaliśmy bardzo wiele!

            Część historyczną przygotowali uczniowie klas IV – VI. Były więc wiersze nawiązujące do majowych rocznic, komentarze dotyczące czasów stanisławowskich oraz wydarzeń z 1791 roku, a także popisy taneczne i wokalne. Występującym towarzyszyli przedstawiciele drużyn sportowych, które rozsławiają imię ZSP nr 10 zdobywając nawet medale mistrzostw Śląska! Członkowie poszczególnych delegacji wyposażeni byli w biało – czerwone flagi, co miało związek z tematem apelu oraz Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (przypada 2 maja).

            Po refleksji na temat przeszłości przyszedł czas na teraźniejszość. Specjalnymi gośćmi apelu (przeznaczony dla uczniów starszych roczników) byli uczniowie z klasy II C. Pojawili się oni ze względu na ostatni sukces drużyny szachowej, która w Łukęcinie zajęła wysokie IV miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Klas I – III. Po prezentacji naszych młodych szachistów przyszedł czas na wyróżnienie naszych uczniów i uczennic, którzy zdobywali laury w takich dyscyplinach sportowych jak koszykówka, piłka ręczna, czwórbój lekkoatletyczny, pływanie, a także w innych dziedzinach (laureaci konkursów ortograficznych i plastycznych, a także tanecznych i dotyczących udzielania pierwszej pomocy). Wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali przedstawieni społeczności SP 2 i otrzymali pochwały dyrektora szkoły, p. Ewy Jankowskiej.

            Na koniec zapowiedziano przeprowadzenie konkursu na najlepszego nauczyciela roku szkolnego 2015/2016. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Radę Rodziców zostanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, a wyniki konkursu będą ogłoszone na dorocznym Festynie Rodzinnym w ZSP nr 10, który odbędzie się w dniu 3 czerwca br.

            Apel z okazji Święta Konstytucji przygotowali uczniowie pod merytoryczną opieką p. Roberta Furtaka (nauczyciel historii) oraz p. Alicji Klimek (nauczyciel muzyki i opiekun szkolnego chóru).

 

 
12

Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl