Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Wspominaliśmy Jana Pawła II w rocznicę jego wyboru

19-10-2016 - E.Ostrowska
 Zajęcia terenowe klasy VI C oraz „Biało – żółty dzień” to przedsięwzięcia, które miały przypomnieć o kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.


              16 października wypadł w bieżącym roku w niedzielę. Z tego względu na dzień 17 października członkowie Koła Małych Historyków oraz Samorządu Uczniowskiego zaprosili wszystkich chętnych do udziału w happeningu pod hasłem „Biało – żółty dzień”. Grupa uczniów i nauczycieli ubrała się tego dnia w elementy stroju w kolorach kojarzonych właśnie
  z Janem Pawem II. Na pewno część z wymienionych osób „rzucała” się w oczy, co stanowiło cel akcji.

            Również w poniedziałek uczniowie klasy VI C udali się na krótką wycieczkę pieszą pod hasłem „Szukamy śladów Jana Pawła II w Rybniku”. Robert Furtak (nauczyciel historii) najpierw poprowadził dzieci w okolice Kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Apostołów, gdzie nad wejściem do budynku można znaleźć figurę upamiętniającą postać Papieża – Polaka. Przechadzając się ul. Kościuszki uczniowie usłyszeli, że Karol Wojtyła -  jako młody kapłan – przyjeżdżał do Stodół (mieszkała tam jego ciocia), a z pociągu wysiadał właśnie na rybnickim dworcu. Ostatni etap wycieczki to wizyta w okolicach Bazyliki pw. św. Antoniego. Tutaj uczniowie odwiedzili najbardziej znany w naszym mieście pomnik św. Jana Pawła II, znaleźli insygnia papieskie nad wejściem do kościoła,  a także „Dąb Papieski”, który rośnie pomiędzy budynkiem Bazyliki, a miejscowym probostwem. Po krótkim spacerze przez centrum Rybnika wszyscy wrócili do szkoły na pozostałe lekcje. 
12
Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl