Szkoła
Uczniowie
Rekrutacja
Nauczyciele
Rodzice

Archiwum

Szóstoklasiści już po sprawdzianie

07-04-2013
           4 kwietnia uczniowie klas VI przystąpili do jednego z najważniejszych testów w szkole podstawowej. Tego dnia odbył się sprawdzian szóstoklasisty, którego wynik, w wypadku niektórych, może mieć znaczenie przy staraniu się o miejsce w wybranej klasie wymarzonego gimnazjum. W całym kraju do tej próby przystąpiło ponad 300 tyś. uczniów klas szóstych

W teście – niejako tradycyjnie – przeważały zadania z języka polskiego oraz matematyki. Uczniowie mieli do uzyskania 40 punktów: 20 za tzw. zadania zamknięte (pytania, do których prawidłową odpowiedź wybiera się spośród czterech wersji), a także 20 za zadania otwarte (zadania matematyczne oraz wypowiedzi pisemne z języka polskiego). Wydaje się, że po wcześniejszych testach próbnych wielu naszych uczniów było pozytywnie nastawionych do czekającego ich wyzwania, a więc liczymy, iż będą oni zaskoczeni efektami swojej pracy „in plus”. Na wyniki trzeba jednak poczekać około dwóch miesięcy, a więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i dalej rzetelnie pracować na lekcjach, wszak do końca roku szkolnego mamy jeszcze sporo do zrobienia!

            A jak „na gorąco” ocenili niektórzy z naszych uczniów tegoroczny sprawdzian? 

„W internecie jest już klucz odpowiedzi i rozwiązania zadań, oprócz tych z polskiego. Z tego, co przeczytałam, to mam tylko jeden błąd, więc jestem bardzo zadowolona” – powiedziała po południu jedna z uczennic. „Jak poszło? Dobrze. Test był prosty” – dorzucił ktoś inny. Inne odpowiedzi na pytanie: jak poszło? „Poszło nawet OK! A czy zadowolona jestem to jeszcze nie wiem…”, „Było dobrze, ale zawsze mogło być lepiej…”, „Myślę że jest okej, ale sprawdzian był trudny…”, „Trudno było…”

            Póki co życzymy naszym szóstoklasistom dobrych i bardzo dobrych wyników, no i miłego zaskoczenia przy odbieraniu wyników testów!

Użytkownicy Online: 1
Copyright (c)2012 sp2.rybnik.pl